چشم یار ، اولین مرجع تخصصی آنلاین

آموزش و پرورش اسکراب نرس چشم پزشکی

شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی

تزریق فیلر در صورت و اطراف چشم | جوانسازی صورت

تزریق فیلر در صورت و اطراف چشم | جوانسازی صورت

چکیده :

یکى از علل پیرى صورت و نزول بافتهاى صورت ، کاهش حجم چربى زیر جلدى ، مخصوصا در ناحیه گونه و میان صورت است. این نزول به طور مشخص از دهه چهارم شروع مى شود و به تدریج طى دهه هاى بعدى افزایش مى یابد . در این مقاله شما را با یکی از تکنیک های جوانسازی صورت و اطراف چشم آشنا می نماییم...

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

تزریق فیلر در صورت و اطراف چشم | جوانسازی صورت

تزریق فیلر ، جوانسازی صورت و اطراف چشم ، مبارزه با پیری ، فیلر گونه ، تزریق ژل برای گودی زیر چشم ، تزریق فیلر زیر چشم ، رازهای جوان ماندن

آشنایی با تزریق فیلر

یکى از علل پیرى صورت و نزول بافتهاى صورت ، کاهش حجم چربى زیر جلدى ، مخصوصا در ناحیه گونه و میان صورت است. این نزول به طور مشخص از دهه چهارم شروع مى شود و به تدریج طى دهه هاى بعدى افزایش مى یابد . فیلر یا پرکننده به ماده اى گفته مى شود که مى تواند این کاهش حجم را جبران نماید و در مواردى بنا به میل فرد جهت حجم دادن و یا فرمدهى به بافت ها به کار رود.فیلرها مى توانند قسمتى از بافت خود فرد ( چربى) باشند یا از مواد ساخته شده صنعتى استفاده گردند که در این مقاله به گروه دوم خواهیم پرداخت.

تزریق فیلر در صورت و اطراف چشم

کدام فیلر را انتخاب کنیم ؟

طى دهه هاى گذشته ازمواد مختلفى به عنوان فیلر استفاده شده است. در ابتدا سعى بر انتخاب موادى بود که ماندگارى طولانى ترى داشته باشند و تزریقات کمترى مورد نیاز باشد مواد مختلفى تحت آزمایش قرار گرفت . متاسفانه برخى از مواد طى سالهاى بعد ، در بافت ،تغییر ماهیت پیدا کردند و آرام آرام عوارضى رخ داد از جمله التهابات بافتى ، جا به جایی فیلر و راه پیدا کردن به پوست و عدم تقارن . با توجه به ماندگارى مواد ، درمان و خروج آنها بسیار مشکل و پرعارضه بود. با توجه به این روند تغییر عمده اى در ساختار مواد ایجاد شد و در نهایت اسید هیالورونیک به عنوان ماده اى بى خطر و غیر التهابى که در بافتهاى بدن به طور طبیعى وجود دارد ، تولید شد.

تزریق فیلر در صورت و اطراف چشم

این ماده به عنوان فیلر ماندگارى بین شش ماه تا یک و نیم سال دارد. ایجاد التهاب نمى کند و توسط ماده اى به نام هیالورونیداز قابل حل شدن و حذف سریع از بافت است . با توجه به مشخصات فوق به عنوان بهترین و شایعترین فیلر صناعى مورد استفاده قرار مى گیرد. این ماده در وزنهاى مولکولى مختلف تولید مى شود که هر یک جهت تزریق در یک محل خاص مناسبند ، مثلاً مورد تزریقى جهت چینهاى سطحى پوست با عمق ، متفاوت است یاماده مورد نظر جهت تزریق اطراف چشم با تزریق لب فرق دارد.

محل هاى تزریق فیلر

فیلر در نواحى مختلف صورت قابل تزریق است که شایعترین آنها شامل خط اخم عمیق ، خط خنده ، گودى زیر چشم ، گونه ، لب و زاویه فکى مى باشد . حجم مورد نیاز در محلهاى مختلف متفاوت مى باشد . تزریق با بیحسى موضعى ( به صورت کرم یا تزریق ) قابل انجام است . با تزریق فیلر هم مى توان حجمهاى از دست رفته را جبران نمود و هم در صورت تمایل بیمار مى توان حجم اضافه ایجاد نمود مانند شکل دهى لب و گونه . تزریق ژل در برخى بافتها مانند گونه یا چربى زیر ابرو مى تواند به صورت موقت مانع نزول بیشتر بافت گردد . بنابراین با یک تزریق مناسب مى توان خط خنده را محو نمود ، به گونه فرم داد و نزول ان را به تعویق انداخت .

تزریق فیلر در صورت و اطراف چشم

این تزریقات در اطراف چشم مى تواند باعث کاهش گود افتادگى زیر چشم ، محو برخى از انواع تیرگیهاى زیر چشم و پر شدگى فضاى زیر ابرو گردد . از کاربردهاى دیگر فیلر در چشم پزشکى ، استفاده جهت رفع گودافتادگى چشم در مواردى است که فرد از پروتز استفاده نموده و پروتز نسبت به چشم طبیعى در موقعیتى عقبتر قرار گرفته است و حالت گودافتادگى دارد . در این موارد از ژل هایی با ماندگارى بیشتر مى توان استفاده نمود .

تزریق فیلر در صورت و اطراف چشم


چشم یارمطالب سودمندی که ارزش دیدن دارند :

کاربرد هایفو در جوانسازی صورت

دکتر بهرام اشرقی فوق تخصص پلاستیک و ترمیمی چشم


منابع چشم یارتالیف دکتر بهرام اشراقی فوق تخصص پلاستیک و ترمیمی چشم


با تشکر از حسن انتخاب و مطالعه مقاله تزریق فیلر در صورت و اطراف چشم توسط شما دوست و همراه عزیز .

مراقب سلامتیت باش چون خیلی مهمه !

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات و ایمیل های شما همراهان عزیز و گرامی در خصوص تزریق فیلر در صورت و اطراف چشم هستیم - چشم یار

دوستدار شما شکوه شیخی پوردوستدار شما شکوه شیخی پور

موضوعات پربازدید

افراد موفق کارهایی کرده اند که مردم عادی از انجام آن شانه خالی می کنند. علاقمندان موضوعات زیر را دنبال می کنند . آیا شما هم بدنبال افزایش سطح آگاهی خود هستید...
تزریق فیلر در صورت و اطراف چشمتزریق فیلرجوانسازی صورتمبارزه با پیریفیلر گونهتزریق فیلر زیر چشمشکوه شیخی پورچشم یاراسکراب نرس اصفهانچشم پزشکی اصفهانچشم اصفهانچشم

مطالب بسیار مفید

با صرف مطالعه چند دقیقه ای مطالب بسیار مفید زیر گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح آگاهی خود بردارید . شاید دیگر هیچ وقت این فرصت فراهم نگردد .

خوانندگان این مطلب از محصولات زیر استقبال کرده اند

نظرات کاربران

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات شما همراهان عزیز و گرامی در خصوص مطلب بالا هستیم . با شرکت در این تبادل اطلاعات ، گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح علمی جامعه برداریم .

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خانواده چشم یار

ورود به دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی

امروزه بواسطه رشد چشم گیر و سریع علم چشم پزشکی در دنیا، رونمایی از دستگاه های مدرن چشم پزشکی، تجهیزات و ابزارآلات مربوطه و استانداردهای جهانی شاهد پیشرفت های بزرگ و عظیمی در این عرصه می باشیم، لیکن دستگاه ها و روتین های قدیمی کم کم جای خود را به تکنولوژی های جدید داده است. شایسته است دانشجویان، محققان، دانش پژوهان، فعالان و علاقمندان به فیلد چشم پزشکی از منابع معتبر موجود در این زمینه سطح علم و آگاهی خود را افزایش دهند و مطابق با استانداردهای جهانی گام بردارند. در این راستا با عضویت در خبرنامه چشم یار مجوز ورود خود را به دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی صادر کنید .

با دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی همگام و همدل شوید!

همراه با چشم یار در دنیای آموزش و فیلد چشم پزشکی

چشم یار ، چشم سوم شما در اتاق عمل
شکوه شیخی پور | مدیر سایت چشم یار من شکوه شیخی پور ، مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی ، اصول ، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی ، فارغ التحصیل از رشته پرستاری با 15 سال سابقه کار مرتبط ( 8 سال در فیلد چشم پزشکی ) و سابقه حضور موفق و نقش کلیدی در بیش از 15000 عمل موفق چشم پزشکی ، حامی همراهان عزیز و گرامی سایت چشم یار در رسیدن به اوج و نیل به افق های درخشانشان

پل های ارتباطی با چشم یار

ارتباط شما با چشم یار همواره باعث دلگرمی و خوشحالی ماست .

جهت ارتباط مستقیم و مکاتبه با چشم یار می توانید از روش های تماس زیر استفاده نمایید :

ایمیل چشم یار ایمیل : support@cheshmyar.com

                                                                                                                   تلگرام چشم یار پشتیبانی موبایل و تلگرام : 09392482795