چشم یار ، اولین مرجع تخصصی آنلاین

آموزش و پرورش اسکراب نرس چشم پزشکی

شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی

پرستار روزت مبارک | چشم یار

پرستار روزت مبارک | چشم یار

چکیده :

همیشه با شنیدن نام پرستار ناخودآگاه همراهی آن ها در روزهای سخت بیماری در خاطر همگان ظهور می کند. گرچه برای تشکر از زحمات این بزرگواران، هر چه انجام گیرد باز هم پاسخگو نمی باشد، لیکن کوچکترین کار، اختصاص دادن روزی برای این فرشتگان می باشد که در این مقاله به بررسی تاریخ روز جهانی پرستار می پردازیم...

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

پرستار روزت مبارک

روز جهانی پرستار ، روز جهانی پرستار مبارک ، روز پرستار، سالروز فرشتۀ سال 1853 و بانوی چراغ بدست ، روز پرستار در ایران ، روز تولد حضرت زینب ، تاریخ روز پرستار روز پرستار در چه تاریخی است ، شرح وظایف پرستاری ، وظایف پرستار اورژانس چشم

پرستار کیست؟

آیا تاکنون در محیط بیمارستان قرار گرفته اید؟ آن زمان که به علت بیماری خود را ناتوان و درمانده می بینید و امیدی به بهبودی ندارید. در ذهن خود هزاران سوال بی جواب را بارها و بارها مرور می کنید، که آیا مثل قبل می توانید به زندگی روزمرۀ خود بازگردید یا خیر؟ نگاه گرم و مهربان فردی که به طور مداوم حضور دارد، با تمام قوا سعی در بهبود روند درمان شما دارد و در تلاش است تا آرامش را به شما هدیه کند، می تواند علاوه بر انجام روند درمانی، قلب ناآرام بیمار را نیز تسکین بخشد و او کسی نیست جز پرستار.

پرستار روزت مبارک | روز جهانی پرستار

روزهای خاص

قدردانی و سپاس از زحمات اقشار مختلف در سراسر جهان امری انکار ناپذیر است. به همین منظور برگزاری بزرگداشت اجرایی گردید. حال گاهی این امر مربوط به فرد خاص و گاهی در برگیرندۀ قشر خاصی می باشد که به منظور تقدیر از آن ها انجام می پذیرد. گرچه جبران کوچکترین فداکاری های آن ها را نمی کند، اما این امر شامل حال پرستاران نیز گردیده است.

بانوی چراغ بدست

حتماً تاکنون نام فلورانس نایتینگل به گوش همه شما عزیزان رسیده است. نایتینگل پرستاری انگلیسی بوده که پیشه پرستاری نوین را بنیانگزاری کرد. او در 12 مه 1820 چشم به جهان گشود. در گفته هایش بیان کرده بود که از همان زمان کودکی قلبش برای کمک به بیماران و بی خانمان ها می تپید. او فعالیت خود را با آغاز جنگ در سال 1853قمری آغاز کرد و با شجاعت تمام به همراه 34 پرستار زن دیگر راهی خاک ترکیه (مرکز جنگ) گردید. بعد از اتمام جنگ، تمام تلاش خود را کرد تا نامش جایی برده نشود، اما به علت کمک های ارزندۀ وی، او را فرشته یا بانوی چراغ بدست نامیده بودند. در ادامه فلورانس خدمات خود را گسترده تر کرد و اولین مدرس پرستاری را تأسیس کرد. او در سن 90 سالگی در 13 اوت 1910 چشم از جهان فرو بست.

روز پرستار مبارک | روز جهانی پرستار

تاریخ روز پرستار

با توجه به ارزش و اهمیت کار پرستاران عزیز و به پاس زحمات ارزشمند آن ها، سالروز فلورانس نایتینگل، روز جهانی پرستار اعلام شد، تا بدین وسیله بتوان گوشه ای از لطف آن مهربانان را مورد تقدیر قرار داد. بنابراین 12 مه روز جهانی پرستار اعلام گردید. البته روز پرستار در کشور عزیزمان ایران، سالروز تولد حضرت زینب (س) می باشد که ریشه در پرستاری ایشان از بازماندگان واقعه کربلا دارد. لازم به ذکر است که ICN  (شورای بین المللی پرستاران) هر سال در روز جهانی پرستار شعاری را مشخص می کند.

شعار روز جهانی پرستار در سال 2016

شعار ICN  برای روز جهانی پرستار در سال 2016 نشان از بهینه سازی سیستم سلامت بین المللی دارد که به شرح زیر بیان گردیده است.
«نیرویی برای تغییر: بهبود انعطاف پذیری سیستم بهداشتی یا نظام سلامت»

تقدیر و تشکر از پرستاران عزیز

گرچه تقدیر و تشکر از این فرشتگان سپیدپوش در یک روز، حتی گوشه ای از زحمات آن ها را جبران نخواهد کرد، اما کمی از بار خستگی آن ها کاسته می شود.
بنابراین روز 12 مه را به خاطر بسپارید. به امید سلامت و بهروزی یکایک شما

روز جهانی پرستار | پرستار روزت مبارک

از آسمان پرسیدم پرستار کیست؟ گفت: وسیع تر از من است

از کوه پرسیدم پرستار کیست؟ گفت: مقاوم تر از من است

از آینه پرسیدم پرستار کیست؟ گفت: پاک تر از من است

از آب پرسیدم پرستار کیست؟ گفت: زلال تر از من است

از مادر پرسیدم پرستار کیست؟ گفت: مهربانتر از من است

از پیامبر پرسیدم پرستار کیست؟ گفت: از تمام یارانم به من نزدیک تراست

ازخودش پرسیدم پرستار کیست؟ گفت: خادم خدا


با تشکر از حسن انتخاب و مطالعه مقاله پرستار روزت مبارک توسط شما دوست و همراه عزیز .

مراقب سلامتیت باش چون خیلی مهمه !

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات و ایمیل های شما همراهان عزیز و گرامی در خصوص پرستار روزت مبارک هستیم - چشم یار

دوستدار شما شکوه شیخی پوردوستدار شما شکوه شیخی پور

موضوعات پربازدید

افراد موفق کارهایی کرده اند که مردم عادی از انجام آن شانه خالی می کنند. علاقمندان موضوعات زیر را دنبال می کنند . آیا شما هم بدنبال افزایش سطح آگاهی خود هستید...
پرستار روزت مبارکروز پرستارروز جهانی پرستارتولد حضرت زینبتاریخ روز پرستارفلورانس نایتینگلبانوی چراغ بدستپرستار کیستپرستارروز پرستار در ایرانتاریخ روز پرستار روز پرستار در چه تاریخی استشکوه شیخی پورچشم یاراسکراب نرسچشم پزشکی اصفهان

مطالب بسیار مفید

با صرف مطالعه چند دقیقه ای مطالب بسیار مفید زیر گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح آگاهی خود بردارید . شاید دیگر هیچ وقت این فرصت فراهم نگردد .

خوانندگان این مطلب از محصولات زیر استقبال کرده اند

نظرات کاربران

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات شما همراهان عزیز و گرامی در خصوص مطلب بالا هستیم . با شرکت در این تبادل اطلاعات ، گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح علمی جامعه برداریم .

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خانواده چشم یار

ورود به دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی

امروزه بواسطه رشد چشم گیر و سریع علم چشم پزشکی در دنیا، رونمایی از دستگاه های مدرن چشم پزشکی، تجهیزات و ابزارآلات مربوطه و استانداردهای جهانی شاهد پیشرفت های بزرگ و عظیمی در این عرصه می باشیم، لیکن دستگاه ها و روتین های قدیمی کم کم جای خود را به تکنولوژی های جدید داده است. شایسته است دانشجویان، محققان، دانش پژوهان، فعالان و علاقمندان به فیلد چشم پزشکی از منابع معتبر موجود در این زمینه سطح علم و آگاهی خود را افزایش دهند و مطابق با استانداردهای جهانی گام بردارند. در این راستا با عضویت در خبرنامه چشم یار مجوز ورود خود را به دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی صادر کنید .

با دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی همگام و همدل شوید!

همراه با چشم یار در دنیای آموزش و فیلد چشم پزشکی

چشم یار ، چشم سوم شما در اتاق عمل
شکوه شیخی پور | مدیر سایت چشم یار من شکوه شیخی پور ، مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی ، اصول ، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی ، فارغ التحصیل از رشته پرستاری با 15 سال سابقه کار مرتبط ( 8 سال در فیلد چشم پزشکی ) و سابقه حضور موفق و نقش کلیدی در بیش از 15000 عمل موفق چشم پزشکی ، حامی همراهان عزیز و گرامی سایت چشم یار در رسیدن به اوج و نیل به افق های درخشانشان

پل های ارتباطی با چشم یار

ارتباط شما با چشم یار همواره باعث دلگرمی و خوشحالی ماست .

جهت ارتباط مستقیم و مکاتبه با چشم یار می توانید از روش های تماس زیر استفاده نمایید :

ایمیل چشم یار ایمیل : support@cheshmyar.com

                                                                                                                   تلگرام چشم یار پشتیبانی موبایل و تلگرام : 09392482795