چشم یار ، اولین مرجع تخصصی آنلاین

آموزش و پرورش اسکراب نرس چشم پزشکی

شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی

همکاری با مدرن ترین و مجهز ترین کلینیک چشم پزشکی در خاورمیانه

همکاری با مدرن ترین و مجهز ترین کلینیک چشم پزشکی در خاورمیانه

چکیده :

من شکوه شیخی پور، مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی، اصول، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی قصد دارم در این قسمت از مجموعه خاطرات من و چشم پزشکی به افتخارات خودم در خصوص همکاری با مدرن ترین و مجهز ترین کلینیک چشم پزشکی در خاورمیانه، اشاره نمایم ...

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

من و چشم پزشکی

همکاری با مدرن ترین و مجهز ترین کلینیک چشم پزشکی در خاورمیانه | جراحان چشم پزشکی  | افتخارات شکوه شیخی پور | همکاری با پزشکان چشم پزشکی | اسکراب نرس جراحان چشم پزشکی | پزشکان برجسته عرصه چشم پزشکی |  جراحان برجسته چشم پزشکی |همکاری با جراحان بزرگ چشم پزشکی | دستیار پزشکان چشم پزشکی


شکوه شیخی پور، مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی، اصول، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی

کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی پارسیان | مسئول اتاق عمل | شکوه شیخی پور

روزهای سخت گذشته، خاطرات شیرین همیشگی، تخصص و مهارت امروز

هنوز در بیمارستان فارابی واقع در اصفهان – بلوار ارغوانیه بعنوان مسئول اتاق عمل سرکار بودم. که از طریق یکی از دوستان بسیار صمیمی و نزدیکم باخبر شدم که کلینیک بسیار مدرن و مجهزی در نظر دارد اتاق عمل چشم خود را راه اندازی و رونمایی نماید و به افراد واجدالشرایط و متخصص نیاز دارد. از آنجا که همیشه بدنبال کسب علم و دانش و افزایش سطح آگاهی خود هستم با شنیدن این موضوع بسیار خوشحال و خرسند شدم. در ادامه پس از هماهنگی های اولیه به مرکز جراحی چشم پارسیان و کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی زاینده رود واقع در اصفهان - خیابان میر جهت همکاری مراجعه کردم. مسئول مربوطه به من گفتند: روال بر این است پس از تکمیل فرم اولیه، طی چندین مرحله و قبولی در مصاحبه های صورت گرفته و پس از اخذ نظر مثبت ریاست کلینیک، جذب نیرو صورت می گیرد.

من و چشم پزشکی | شکوه شیخی پور

در همان حین که من مشغول به پر نمودن فرم بودم، مسئول مربوطه با ریاست کلینیک تماس تلفنی حاصل، و پس از اتمام تماسشان به من گفتند: ریاست کلینیک فرمودند: نیازی به هیچ گونه مصاحبه ای در مورد شما نیست. و شما بنا به شرایط خاص کلینیک در خصوص راه اندازی سریع اتاق عمل چشم، می بایستی در اولین فرصت همکاری خودتون رو با ما شروع نمایید.
با شنیدن این حرف خیلی خوشحال شدم. فرد تماس گیرنده گفتند: شما از کی می تونید با ما همکاری داشته باشید؟!

از آنجائیکه من نسبت به ریاست کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی پارسیان، استاد بزرگوار و عزیز دکتر محمد قریشی ارادت خاصی دارم و همیشه ایشان برایم قابل احترام بوده اند و هستند، در جواب گفتم: تلاشم را میکنم که هر چه زودتر بتوانم جهت همکاری در کلینیک آماده شوم.  

البته ناگفته نماند، من استاد گرامی جناب آقای دکتر محمد قریشی رو از قبل می شناختم و افتخار همکاری بعنوان دستیار و اسکراب رو با ایشان در کلینیک های دیگر داشتم. با توجه به حجم کاری بسیار بالا در اتاق عمل چشم بیمارستان فارابی توانستم بعد از 15 روز مقدمات حضور خودم رو در کلینیک پارسیان فراهم نمایم. پس از ورود به کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی پارسیان با وضعیت زیر روبرو شدم:

ظاهراً در کلینیک بخش های درمانگاه،  لیزیک، عینک سازی، پذیرش و... فعال بودند. لیکن اتاق عمل چشم که قرار بود در طبقه چهارم استقرار یابد هنوز راه اندازی نگردیده بود. مسلماً برای راه اندازی چنین بخشی می بایستی اقدامات زیر انجام می گرفت. من هم همین کار رو اجرایی کردم و موارد زیر مورد بررسی دقیق انجام دادم. شرح کوچکی از این اقدامات رو برای شما بیان می کنم:
1-    بررسی سوابق کاری و میزان تخصص افراد متقاضی کار برای اتاق عمل  
2-    بررسی کلیه ابزارآلات، وسایل، دستگاه های خریداری شده و موجود در اتاق عمل
3-    بررسی وضعیت ساختمان که اتاق عمل قرار بود در آن واقع شود
4-    بررسی و بدست آوردن اطلاعات بروز از جدیدترین ابزارآلات، وسایل، دستگاه های چشم پزشکی
5-    بررسی و تحقیق وسیع در خصوص جدیدترین ابزارآلات، وسایل، دستگاه های چشم پزشکی خارج از کشور
6-    تحقیق راجب به ابزارآلات، وسایل، دستگاه های چشم پزشکی موجود در بازار ایران
7-    بررسی تعداد پزشکانی که در حال حاضر در این کلینیک، فعالیت داشتند
8-    بررسی وضعیت اعتبار سنجی کلینیک جهت خرید برای اتاق عمل از طریق مبادی مربوطه

شکوه شیخی پور | مسئول اتاق عمل چشم پزشکی کلینیک پارسیان

مدتی این اقدامات من بطول انجامید، ولی خیلی خوشحال هستم که قبل از انجام هر اقدامی این بررسی ها رو انجام دادم. خوب بگذریم، دیگه تقریباً با وضعیت و روال حاکم بر کلینیک هماهنگ شده بودم. تصمیم خودم رو گرفتم که کودتایی عظیم و بزرگ در اتاق عمل کلینیک پارسیان بوجود بیاورم. از خداوند متعال خواستم که برای تحقق این امر به من کمک کنه و کاری کنه که من سرافراز و پیروز از این امتحان بیرون بیام.

در ابتدای کار با ریاست محترم کلینیک و همچنین مدیران سایر بخش ها هماهنگی های لازم رو انجام دادم. استاد گرامی جناب آقای دکتر محمد قریشی ریاست محترم کلینیک نیز به من اختیارات زیادی دادند که بتونم راحت تر به امورات رسیدگی کنم. اقداماتی که توسط من و سایر همکاران صورت گرفت تا این اتاق عمل به مدرنترین و مجهزترین اتاق عمل چشم پزشکی در سطح ایران و خاورمیانه تبدیل شود رو بطور خلاصه براتون تعریف میکنم:
1-    آموزش پرسنل بکارگیری شده در اتاق عمل
2-    بعضاً جابجایی پرسنل را انجام دادم، در واقع متناسب با تخصص و رزومه هر فرد، وظایف رو مشخص کردم.
3-    در راه اندازی اتاق عمل چشم به تمامی استانداردها، بخش نامه و دستور العمل های موجود توجه گردید.
4-    حضور پزشکان و اساتید بسیار مجرب و مطرح در سطح کشور و دنیا در این اتاق عمل
5-    همکاری با برندها و شرکت های مطرح و بزرگ در ایران در زمینه چشم پزشکی در خصوص تجهیز نمودن اتاق عمل
6-    خوشبختانه به واسطه شناخت و تعامل قبلی که با برخی از برندها و شرکت های معروف در زمینه چشم پزشکی داشتم و همچنین حضور در سمینارهای چشم پزشکی از جمله: فارابی توانستم تجهیزات، دستگاه ها و لوازم مصرفی بسیار مدرن، عالی و با کیفیت را در اتاق عمل مورد استفاده قرار دهم.
7-    نظارت بر روی بخش CSR

با جدیت، فعالیت های شبانه روزی، تلاش های مکرر در پناه خداوند متعال و حمایت های مدیریت و کلیه عوامل دخیل در این امورات توانستیم در زمان نسبتاً کوتاهی کلیه این اقدامات را تکمیل نماییم. خداوند را شاکرم که توانستم این وظیفه محول شده ، را با موفقیت کامل پشت سر بگذارم و از این طریق به هموطنان عزیز خودم خدمت نمایم.

شکوه شیخی پور | من و چشم پزشکی

در آخر باید عرض نمایم، بسیار خوشحال و خرسندم که اطلاعات و دانشی که در مراحل قبلی با زحمت و تلاش بسیار زیاد کسب نموده بودم باعث شد با برندها و شرکت های مطرح از جمله: صوفیا طب ( آلکان )، بینا ساز ابزار، فجر شاهد، نگاه طب و بینا چشم تهران و... همکاری نمایم تا بهترین، مدرن ترین و پیشرفته ترین ابزار، تجهیزات و لوازم مصرفی را در اتاق عمل مورد استفاده قرار دهیم. خداوند متعال رو شاکرم تمامی تجربیات بدست آمده در طول این 8 سال فعالیت در فیلد چشم پزشکی، به من کمک نمود تا بتوانم در موارد زیر با این کلینیک مجهز و مدرن همکاری نمایم، که البته این همکاری همچنان ادامه دارد و من نیز از این موضوع کاملاً خوشحال و خرسندم. چرا که باعث پیشرفت های بسیاری برایم بوده است.

 • بعنوان مسئول اتاق عمل، مدرن ترین و مجهز ترین کلینیک چشم پزشکی در سطح ایران و خاورمیانه انتخاب شدم.
 • مشاور در امر خرید دستگاه، تجهیزات، ابزار و لوازم مصرفی و... در فیلد چشم پزشکی باشم.
 • توانایی و داشتن تسلط کافی در کالیبراسیون دستگاه ها و رفع خطای آن ها
 • آموزش پرسنل ( در موضوعات مختلف در فیلد چشم پزشکی )
 • مسئول بخش CSR

و در کنار استادان برجسته و بزرگان در عرصه چشم پزشکی به نام های زیر تجربیات زیادی را بدست آورم. من شکوه شیخی پور ، افتخار می کنم که در طول سابقه اجرایی و کاری خودم در فیلد چشم پزشکی در خدمت این استادان و بزرگان در عرصه چشم پزشکی کشور عزیزمان ، ایران بوده ام و با آنان در بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی مختلف بعنوان اسکراب و دستیار همکاری داشته ام .

 • استاد جناب آقای دکتر محمد قریشی ، جراح و متخصص چشم – فوق تخصص قرنیه
 • جناب آقای دکتر علیرضا زندی ، جراح و متخصص چشم – فوق تخصص پلاستیک و ترمیمی چشم
 • جناب آقای دکتر فرهاد فاضل ، جراح و متخصص چشم – فوق تخصص شبکیه
 • جناب آقای دکتر سید مرتضی شهشهان ، جراح و متخصص چشم – فوق تخصص گلوکوم
 • جناب آقای دکتر بهرام اشراقی ، جراح و متخصص چشم – فوق تخصص پلاستیک و ترمیمی چشم
 • جناب آقای دکتر محمود قسامی ، جراح و متخصص چشم – فوق تخصص گلوکوم
 • جناب آقای دکتر حمید فشارکی ، جراح و متخصص چشم – فوق تخصص گلوکوم
 • جناب آقای دکتر شهریار هنجنی ، جراح و متخصص چشم – فوق تخصص قرنیه
 • جناب آقای دکتر غلامعلی نادریان ، جراح و متخصص چشم – فوق تخصص شبکیه
 • جناب آقای دکتر سید احمد نوربخش ، جراح و متخصص چشم – فوق تخصص قرنیه

با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای تک تک شما همراهان و عزیزان سایت چشم یار


چشم یارمطالب سودمندی که ارزش دیدن دارند :

پرستار اتاق عمل کیست؟

بیوگرافی شکوه شیخی پور

پرستار اسکراب کیست؟

برنامه اینترنتی چشمک


با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای تک تک شما عزیزان

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات و ایمیل های شما همراهان عزیز و گرامی در بخش مجموعه خاطرات من و چشم پزشکی هستیم - چشم یار

دوستدار شما شکوه شیخی پوردوستدار شما شکوه شیخی پور

موضوعات پربازدید

افراد موفق کارهایی کرده اند که مردم عادی از انجام آن شانه خالی می کنند. علاقمندان موضوعات زیر را دنبال می کنند . آیا شما هم بدنبال افزایش سطح آگاهی خود هستید...
همکاری با مدرن ترین و مجهز ترین کلینیک چشم پزشکی در خاورمیانهکلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی پارسیانکلینیک پارسیانشکوه شیخی پورچشم یارمدرس اسکراب نرس چشم پزشکی

مطالب بسیار مفید

با صرف مطالعه چند دقیقه ای مطالب بسیار مفید زیر گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح آگاهی خود بردارید . شاید دیگر هیچ وقت این فرصت فراهم نگردد .

خوانندگان این مطلب از محصولات زیر استقبال کرده اند

نظرات کاربران

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات شما همراهان عزیز و گرامی در خصوص مطلب بالا هستیم . با شرکت در این تبادل اطلاعات ، گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح علمی جامعه برداریم .

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خانواده چشم یار

ورود به دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی

امروزه بواسطه رشد چشم گیر و سریع علم چشم پزشکی در دنیا، رونمایی از دستگاه های مدرن چشم پزشکی، تجهیزات و ابزارآلات مربوطه و استانداردهای جهانی شاهد پیشرفت های بزرگ و عظیمی در این عرصه می باشیم، لیکن دستگاه ها و روتین های قدیمی کم کم جای خود را به تکنولوژی های جدید داده است. شایسته است دانشجویان، محققان، دانش پژوهان، فعالان و علاقمندان به فیلد چشم پزشکی از منابع معتبر موجود در این زمینه سطح علم و آگاهی خود را افزایش دهند و مطابق با استانداردهای جهانی گام بردارند. در این راستا با عضویت در خبرنامه چشم یار مجوز ورود خود را به دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی صادر کنید .

با دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی همگام و همدل شوید!

همراه با چشم یار در دنیای آموزش و فیلد چشم پزشکی

چشم یار ، چشم سوم شما در اتاق عمل
شکوه شیخی پور | مدیر سایت چشم یار من شکوه شیخی پور ، مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی ، اصول ، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی ، فارغ التحصیل از رشته پرستاری با 15 سال سابقه کار مرتبط ( 8 سال در فیلد چشم پزشکی ) و سابقه حضور موفق و نقش کلیدی در بیش از 15000 عمل موفق چشم پزشکی ، حامی همراهان عزیز و گرامی سایت چشم یار در رسیدن به اوج و نیل به افق های درخشانشان

پل های ارتباطی با چشم یار

ارتباط شما با چشم یار همواره باعث دلگرمی و خوشحالی ماست .

جهت ارتباط مستقیم و مکاتبه با چشم یار می توانید از روش های تماس زیر استفاده نمایید :

ایمیل چشم یار ایمیل : [email protected]

                                                                                                                   تلگرام چشم یار پشتیبانی موبایل و تلگرام : 09392482795