چشم یار ، اولین مرجع تخصصی آنلاین

آموزش و پرورش اسکراب نرس چشم پزشکی

شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی

مراقبت هاى قبل و پس از جراحى پلک را بشناسیم

مراقبت هاى قبل و پس از جراحى پلک را بشناسیم

چکیده :

جراحیهاى زیبایى پلک قسمت مهمى از جوانسازى صورت را شامل مى شوند و به صورت روزافزون در حال افزایش هستند . عوامل مهمى در دستیابى به نتیجه مناسب دخیل هستند از جمله تبحر جراح و برنامه ریزى صحیح او جهت اقدامات لازم طى عمل که براساس آناتومى و نماى صورت فرد متقاضى ، روشهاى کاملاً متفاوتى را پیش رو مى گذارد...

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

مراقبت هاى قبل و پس از جراحى پلک

ورم چشم بعد از عمل پلک ، تورم بعد از جراحی پلک ، مراقبتهای بعد از عمل افتادگی پلک ، مراقبت هاى قبل و پس از جراحى پلک

جراحیهاى زیبایى پلک قسمت مهمى از جوانسازى صورت را شامل مى شوند و به صورت روزافزون در حال افزایش هستند . عوامل مهمى در دستیابى به نتیجه مناسب دخیل هستند از جمله تبحر جراح و برنامه ریزى صحیح او جهت اقدامات لازم طى عمل که براساس آناتومى و نماى صورت فرد متقاضى ، روشهاى کاملا متفاوتى را پیش رو مى گذارد . انجام جراحى در محلى که ابزار جراحى کافى و شرایط اتاق عمل راداشته باشد و طى جراحى تنش زا نباشد . با توجه به این موضوع و دستورالعمل وزارت بهداشت ، جراحى در مطب پذیرفته شده نمى باشد . و در نهایت مراقبتهاى قبل و بعد که منجر به بهبود نتایح مى شود .

مراقبت هاى قبل و پس از جراحى پلک را بشناسیم

مراقبتهاى قبل از عمل جراحی پلک 

برخى بیماریهاى زمینه اى و عادات فرد مى تواند اثرات سویى بر نتیجه جراحى بگذارد . بیمارانى که اختلال بهبود زخم دارند ، بدزخم هستند یا دچار بیماریهاى خاص پوستى از جمله لوپوس هستند بهتر است تحت جراحى قرار نگیرند مگر اینکه بیمارى زمینه اى کاملا کنترل شده باشد . یکى از بیماریهاى شایع در جامعه ما دیابت مى باشد که باعث تاخیر در بهبود زخم مى شود و خطر عفونت بعد از عمل را بالا مى برد .

بنابراین عمل جراحى تا کنترل مناسب دیابت باید به تعویق بیفتد.فشار خون بیمارى شایع دیگرى است که بااسترس جراحى طى عمل شدیدتر مى شود و مى تواند باعث خونریزى حین و بعد از عمل شود . بنابراین لازم است قبل از جراحى کنترل شده و فردمتقاضى ، صبح روز عمل نیز داروهاى خود را مصرف نماید.

سیگار کشیدن مى تواند بهبود زخم را مختل نماید و قطع آن توصیه مى شود . گروهى از داروها منجر به خونریزى و کبودى بعد از عمل مى شوند که لازم است بین پنج تا ده روز قبل از جراحى با اجازه پزشک تجویز کننده قطع شوند . مهمترین داروهاى این گروه ، داروهاى ضد انعقاد خون مثل اسپرین ، وارفارین و پلاویکس هستند . ویتامین E ، برخى داروهاى گیاهى ، امگا یا روغن ماهى و قرص سیر نیز باعث افزایش کبودى شده و لازم است ادامه نیابند .

در روز عمل لازم است صورت شسته شود و پوست پلکها با شامپو تمیز شود . ضمنا استفاده از هر نوع ماده آرایشى در روز جراحى قطع گردد . ناشتا بودن به مدت چهار ساعت قبل از جراحى قابل توصیه است تا در صورت لزوم بتوان از داروهاى آرامبخش حین جراحى استفاده نمود .

مراقبتهاى پس از عمل جراحی پلک

جراحى پلک نیاز به بیهوشى ندارد و تحت بی حسى موضعى انجام مى شود .
معمولا پس از جراح تورم ، کبودى و درد رخ خواهد داد . جهت کاهش این مشکلات کمپرس سرد در حد تحمل ، پنج تا شش بار در روز طى دو روز اول و سپس کمپرس گرم براى چندین روز توصیه مى شود . بالا بون سر حین خواب ، دولا نشدن طى روزهاى اول و بلند نکردن اشیا سنگین قابل توصیه است . یک یا دو روز پس از جراحى ، مى توان دوش گرفت و شستشو بلامانع خواهد بود . جهت کاهش درد معمولا استامینوفن کفایت مى کند . به طور معمول پنج تا هفت روز پس از جراحى بخیه ها کشیده مى شوند هرچند بهبود کامل محل برش به دو تا سه ماه زمان نیاز دارد .

باید توجه داشت که پوست پلک نازکترین پوست بدن است و به طور معمول و در صورت استفاده از تکنیک صحیح در بیش از نود درصد افراد جاى زخم چندانى باقى نمى ماند و به طور معمول نیاز به کرمهاى ترمیم کننده زخم نیست.

مراقبت هاى قبل و پس از جراحى پلک را بشناسیم

چشم یارمطالب سودمندی که ارزش دیدن دارند :

افتادگی پلک ( بلفاروپتوز )

جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم

دکتر بهرام اشرقی فوق تخصص پلاستیک و ترمیمی چشم


منابع چشم یارتالیف دکتر بهرام اشراقی فوق تخصص پلاستیک و ترمیمی چشم


با تشکر از حسن انتخاب و مطالعه مقاله مراقبت های قبل و پس از جراحی پلک را بشناسیم توسط شما دوست و همراه عزیز .

مراقب سلامتیت باش چون خیلی مهمه !

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات و ایمیل های شما همراهان عزیز و گرامی در خصوص مراقبت های قبل و پس از جراحی پلک را بشناسیم هستیم - چشم یار

دوستدار شما شکوه شیخی پوردوستدار شما شکوه شیخی پور

مطالب بسیار مفید

با صرف مطالعه چند دقیقه ای مطالب بسیار مفید زیر گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح آگاهی خود بردارید . شاید دیگر هیچ وقت این فرصت فراهم نگردد .

خوانندگان این مطلب از محصولات زیر استقبال کرده اند

نظرات کاربران

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات شما همراهان عزیز و گرامی در خصوص مطلب بالا هستیم . با شرکت در این تبادل اطلاعات ، گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح علمی جامعه برداریم .

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خانواده چشم یار

ورود به دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی

امروزه بواسطه رشد چشم گیر و سریع علم چشم پزشکی در دنیا، رونمایی از دستگاه های مدرن چشم پزشکی، تجهیزات و ابزارآلات مربوطه و استانداردهای جهانی شاهد پیشرفت های بزرگ و عظیمی در این عرصه می باشیم، لیکن دستگاه ها و روتین های قدیمی کم کم جای خود را به تکنولوژی های جدید داده است. شایسته است دانشجویان، محققان، دانش پژوهان، فعالان و علاقمندان به فیلد چشم پزشکی از منابع معتبر موجود در این زمینه سطح علم و آگاهی خود را افزایش دهند و مطابق با استانداردهای جهانی گام بردارند. در این راستا با عضویت در خبرنامه چشم یار مجوز ورود خود را به دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی صادر کنید .

با دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی همگام و همدل شوید!

همراه با چشم یار در دنیای آموزش و فیلد چشم پزشکی

چشم یار ، چشم سوم شما در اتاق عمل
شکوه شیخی پور | مدیر سایت چشم یار من شکوه شیخی پور ، مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی ، اصول ، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی ، فارغ التحصیل از رشته پرستاری با 15 سال سابقه کار مرتبط ( 8 سال در فیلد چشم پزشکی ) و سابقه حضور موفق و نقش کلیدی در بیش از 15000 عمل موفق چشم پزشکی ، حامی همراهان عزیز و گرامی سایت چشم یار در رسیدن به اوج و نیل به افق های درخشانشان

پل های ارتباطی با چشم یار

ارتباط شما با چشم یار همواره باعث دلگرمی و خوشحالی ماست .

جهت ارتباط مستقیم و مکاتبه با چشم یار می توانید از روش های تماس زیر استفاده نمایید :

ایمیل چشم یار ایمیل : sup[email protected]

                                                                                                                   تلگرام چشم یار پشتیبانی موبایل و تلگرام : 09392482795