چشم یار ، اولین مرجع تخصصی آنلاین

آموزش و پرورش اسکراب نرس چشم پزشکی

شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی

درباره ما

درباره ما

چکیده :

مجموعه چشم یار با هدف ارائه مطالب آموزشی تخصصی و حرفه ای در زمینه چشم پزشکی فعالیت خود را آغاز نموده است و در این بخش ، به ارائه توضیحات در خصوص مدیر سایت و همچنین سوابق فردی و حرفه ای ، دستاوردها ، مهارت ها و موفقیت های ایشان ، چشم اندازها و ارزش های سایت چشم یار دات کام نموده است ، در این صفحه می خوانیم ...

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

درباره چشم یار بدانید !

مجموعه چشم یار فعالیت تخصصی آنلاین خود را در آذرماه سال 1395 با هدف ارتقاء سطح سلامتی و بهداشت فردی و اجتماعی و ارائه مطالب ویژه و تخصصی در زمینه چشم پزشکی ، بر اساس قوانین و مقررات حاکم بر نظام جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک آغاز نموده است . چشم یار با هدف رشد کیفی در زمینه سلامتی ، پزشکی و همچنین توسعه روند اصول و مفاهیم چشم پزشکی و آموزش افراد در این زمینه راه اندازی شده است و تا رسیدن به این مهم تلاش خواهد کرد. مباحث اصلی چشم یار در زمینه مباحث پزشکی عمومی ، آموزش حرفه ای در زمینه Scrub Nurse ( اسکراب نرس ) چشم پزشکی ، اصول ، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی ، پرستار اسکراب ، پرستار سیرکولر و دستیار چشم پزشک می باشد و با تهیه محتوای اختصاصی تصویری سعی در ایجاد آموزشهای با سطح کیفیت جهانی دارد که برای اولین بار است که چنین سیستمی بصورت آنلاین در کشور عزیزمان ایران اجرا می شود .


اینجانب شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی ، اصول ، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی ، عرض سلام ، ادب و احترام خدمت بازدید کنندگان ، کاربران و همراهان عزیز و گرامی سایت چشم یار دارم  ، جهت آشنایی شما عزیزان به استحضار میرسانم در سال 1381 در رشته کارشناسی پرستاری ، فارغ التحصیل شدم و دارای 15 سال سابقه کار مرتبط هستم .

شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی

خیلی خوشحال و خرسندم که می توانم به واسطه چشم یار با شما عزیزان در ارتباط باشم . و تمامی تلاش و تجربیات بدست آورده خود را در طی این چند سال ، مبنی بر ارائه خدمات مطلوب در اختیار شما قرار دهم .  

تمایل دارم خلاصه ای از گذشته ی کاری خودم را در این بخش خدمت شما عزیزان بیان نمایم . پس از فارغ التحصیلی بنا بر قوانین مربوطه ، مشغول به گذراندن دوره طرح خود در بیمارستان دولتی شدم ، متعاقب آن در بیمارستان خصوصی در بخش های جراحی و ارتوپدی و ... مشغول به کار شدم که بواسطه تلاش های شبانه روزی خودم پس از گذشت 3 ماه موفق شدم به پست سوپروایزری عصر و شب بیمارستان ارتقاء یابم . که البته همزمان در یک کلینیک خصوصی در بخش اورژانس نیز کار میکردم .

در ادامه راه از جانب یکی از دوستان و همکارانم پیشنهادی به من گردید که من را به فکر و اشتیاق وا داشت !

خیلی دوراهی سختی برایم بود !

من  دارای موقعیت و شرایط خوبی بودم !

لیکن این پیشنهاد من را در شرایط جدیدی قرار داده بود !

این پیشنـهـاد چیزی نبود به جزء وارد شـدن در فیـلد چشم پزشکی !

در ابتدا برای قبول نمودن این کار ، بسیار شک و تردید داشتم . چون در آن لحظه من در آن بیمارستان موقعیت خوبی داشتم و به تمامی روتین ها و امورات بخش و سوپروایزری کاملاً تسلط داشتم . ضمناً به دلیل اینکه من کارشناس پرستاری بودم و از چشم پزشکی  ابزار و دستگاه های آن سر رشته ای نداشتم ، این مسئله من را کمی نگران کرده بود !

در ادامه ، دست روی دست نگذاشتم و اقدام نمودم به تحقیق و مطالعه راجب به حوزه ی  کاری چشم پزشکی .

دوست داشتم قبل از اینکه در این حیطه شروع به کار کنم اطلاعات اولیه ای در خصوص ابزار ها ، دستگاه ها ، عمل ها و کلاً مفاهیم چشم پزشکی کسب نمایم ، ولی در این زمینه موفق نبودم و متاسفانه شکست خوردم  ! از آنجائیکه هیچ آموزش های جامع و یکپارچه ای در این زمینه وجود نداشته و ندارد  و من می بایستی بصورت تجربی ، آن اطلاعات را از افرادی که قبلاً در این زمینه کار کرده بودند فرا میگرفتم .

که گذراندن این پروسه برای من کار بسیار وقت گیر و زمانبر بود بطوریکه تا ساعات پایانی شب مشغول مطالعه و شرکت در دوره های ویژه و خصوصی در جاهای مختلف بودم و گاهاً بنا به شرکت در بعضی از این دوره های خصوصی مجبور شدم هزینه های زیادی را پرداخت کنم . ولی خوشبختانه تمامی این سختی ها بالاخره نتیجه به من داد و باعث شد که من در حال حاضر بالاترین سمت را در بهترین کلینیک تخصصی چشم پزشکی در سطح ایران و خاورمیانه را داشته باشم .

از این موضوعــات که بگذریم ، در حدود 8 ســال پیش بود که تصمیم خودم را با قاطعیت تمـام گرفتم و پـا در عرصه چشم پزشکی گـذاشتم و وارد اتــاق عمل چشم پزشکی شدم . بـا تمـام سختی هایی که در مـاه اول متحمـل شدم ، تـوانستم از مـاه دوم بعنوان Scrub Nurse ( اسکراب نرس ) دوم در عمل ها حضور داشته باشم . همانطور که میدانید Scrub Nurse ( اسکراب نرس ) به معنــای پرستار اسکراب یا همان دستیـار پزشک می باشد و در این مدت با استفاده از منابع داخلی و خارجی ، توانستم اطلاعات مقدماتی در مورد ابزارها کسب نمایم و نحوه ی استفاده از آنها را در حین عمل از پزشکان سوال نمایم .

تا اینکه بصورت باور نکردنی بواسطه موارد فوق و شرکت در دوره های تخصصی خصوصی در 6 ماه اول یکی از سریع ترین Scrub Nurse ( اسکراب نرس ) اتاق عمل شدم . ناگفته نماند در این مدت تلاش های بسیاری نمودم و به واسطه آشنایی و ارتباطی که با بسیاری از شرکت ها و برند های بزرگ وارد کننده تجهیزات و ابزار آلات چشم پزشکی داشتم توانستم اطلاعات مفید و مهمی در رابطه با نحوه کار و نگهداری اینگونه دستگاه ها و ابزارآلات کسب نمایم .

حجم زیاد عمل ها در بیمارستان و کمبود نیرو باعث گردید سرعت عمل من در کار فوق العاده بیشتر شود ، گاهی اوقات تعداد عمل ها در یک روز به 120 عدد می رسید . که سهم من در آن عمل ها در حدود 40 تا 50 عمل در یک روز بود . البته از 7/30 صبح تا 11 شب مشغول به کار بودم . در این مدت بعنوان Staf اتاق عمل نیز مسئولیت داشتم و پس از سه سال به بیمارستان دیگری منقل شدم که اتاق عمل آنجا چند سالی بود که از رونق افتاده بود .

abouts-us

من به عنوان مسئول اتاق عمل انتخاب شده بودم و پس از گذشت چند روز کاری ، اتاق عمل  با وضعیت بسیار معمولی و راکد تحویل من گردید . خوشبختانه به واسطه شناخت و تعاملی که با برخی از برندها و شرکت های معروف در زمینه چشم پزشکی داشتم ،  مکاتبات اداری با رده های بالاتر و کمک های مدیریت بیمارستان موفق شدم تمامی دستگاه های قدیمی را با دستگاه های جدید تعویض نمایم . در ادامه مقرر گردید اتاق عمل قدیمی بازسازی شود و به یک اتاق عمل چشم مطابق با استاندارد های روز دنیا تبدیل  شود .

این اقدامات که شامل تقسیم بندی فضای اتاق عمل ، ایجاد پکینگ و انبار وسایل تمیز ، احداث دو آسانسور جهت انتقال وسایل کثیف و تمیز از اتاق عمل به CSR و برعکس ، ایجاد اتاق های  Scrub و ... می شد در حدود 70 روز به طول انجامید و به لطف خداوند متعال و حمایت های مدیریت توانستم این وظیفه محول شده ، را با موفقیت کامل پشت سر بگذارم .

پس از بازسازی و ساخت اتاق عمل جدید چشم پزشکی ، نوبت به تجهیز نمودن آن رسیده بود . در ادامه به واسطه شناخت و تعاملی که با برخی از برندها و شرکت های معروف در زمینه چشم پزشکی داشتم و همچنین حضور در سمینارهای چشم پزشکی از جمله : فارابی که کسب کرده بودم ، توانستم اتاق عمل را بصورت کاملاً ایده آل و استاندارد تجهیز نمایم و بسیار خرسندم که اطلاعات و دانشی که در مراحل قبلی با زحمت و تلاش بسیار زیاد کسب نموده بودم باعث شد با اجرای چند تکنیک ساده تعداد عمل های بیمارستان ماهیانه بیش از 10 برابر شود و این یعنی خدمت رسانی بهتر و بیشتر به هموطنان عزیز و افزایش چشم گیر درآمدزایی بیمارستان در مدتی باور نکردنی .  

پس از گذشت 3 سال که در این اتاق عمل مشغول به کار بودم ، از افتتاح یک کلینیک خصوصی مدرن با خبر شدم . این کلینیک یکی از بهترین کلینیک های چشم پزشکی در سطح ایران و حتی خاورمیانه می باشد . روزانه پزشکان به نام و بزرگی در آن حضور دارند . که مسلماً ورود به چنین کلینیکی کار دشواری بود و شانس ورود برای هر فرد وجود ندارد ، باز هم یکبار دیگر دانش قبلی به کمک من آمد و نه تنها باعث ورود من به کلینیک شد ، بلکه باعث شد بالاترین سمت نیز در این بخش به من تعلق گیرد .

حال که به گذشته خودم فکر میکنم ، می بینم که می توانستم همان کار قبلی خودم را ادامه دهم و این همه سختی و هزینه را متحمل نشوم.

ولی حالا که به رزومه کاری خود نگاه میکنم این اطلاعات و دانش ها باعث شده تا سابقه حضور موفق و نقش کلیدی در بیش از 15000 عمل موفق را داشته باشم .

حس میکنم تصمیمی که گرفتم و راهی که انتخاب کردم کاملاً درست بوده و ارزشش را داشته است . امیدوارم همچنان بتوانم برای جامعه خود تاثیر گذار و ارزش آفرین باشم و گام کوچکی را در آموزش افراد علاقمند به این عرصه را داشته باشم .

برای موفق شدن و انجام کارهای بزرگ باید تغییر کنید ، اما این انتخاب شماست که دردسر تغییر نکردن را انتخاب کنید یا سردرد تغییر را !

شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی


شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرش چشم پزشکی  ، اصول ، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی

شروع فعالیت : 1381

شروع فعالیت حرفه ای : 1388

صاحب امتیاز برند : چندین سایت معتبر در زمینه پزشکی از جمله چشم یار و پرستار 24 و...

تحصیلات: فارغ تحصیل از رشته کارشناسی پرستاری


سوابق کاری و حرفه ای 

1 – سوپروایزر بیمارستان

2 – مسئول بخش های جراحی و ارتوپدی

3 – استاف اتاق عمل جنرال و چشم پزشکی

4 – مسئول اتاق عمل چشم پزشکی

5 – مسئول CSR


سوابق اجرایی

1 – بیمارستان دولتی شهید دکتر بهشتی - اردستان

2 – کلینیک خصوصی جی - اصفهان

3 – بیمارستان سپاهان - اصفهان

4 – بیمارستان حضرت زهرا (سلام الله علیها)  - اصفهان

5 – بیمارستان آموزشی فارابی ( اصفهان ) – بخش چشم پزشکی

6 – مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی و لیزیک صدرای اصفهان

7 - مرکز جراحی چشم پارسیان و کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی زاینده رود - اصفهان

سوابق فوق در پست های مدیریتی و فردی بوده است .


مهارت ها

1 – حضور موفق و نقش کلیدی در بیش از 15000 عمل های مختلف چشم پزشکی

2 – تسلط کامل برای کار با انواع دستگاه های فیکو و ویترکتومی از قبیل : ...و Alcon _ Infinite _ Dorc _ Pentassis

3 – حضور فعال و موفق در انواع عمل های چشم از قبیل :

 Cataract Surgery _ Phakic IOL _ Keratoplasty ( LK ، DALK ، DSEK ، DEMK ) _ Trabeculectomy _ Strabismus _ Retina _ Scleral Buckling _ Anterior Vitrectomy _ Shunt Operations ( Ahmad Valve )  


دستاوردها و موفقیت ها

1 – سابقه حضور فعال و موفق در عمل پیوند DEMK بعنوان Scrub Nurse ( اسکراب نرس ) با دکتر Michael D Straiko,MD USA

2 – آموزش پرسنل مبتدی و تازه کار به عنوان اسکراب و سیرکولر

3– نظارت و تجهیز نمودن اتاق عمل از نظر ابزارآلات و مصرفی های اتاق عمل بنا به میزان و نوع عمل های چشم پزشکی

4 – نظارت و بازسازی اتاق عمل یکی از بیمارستانهای دولتی و استفاده مناسب از فضاهای بلا استفاده

5 – نظارت و راه اندازی سیستم جدید استریلاسیون و حمل و نقل پگ ها و ست ها توسط آسانسور

6 – نظارت و بازسازی و تفکیک فضاهای CSR

7 – اجرای طرح تعویض دستگاه های قدیمی و بلا استفاده چشم پزشکی با دستگاه های به روز و مقرون به صرفه

8 – دریافت تشویق نامه از بیمارستان سپاهان اصفهان – 4 مرحله

9 – دریافت تشویق نامه از بیمارستان دولتی شهید دکتر بهشتی اردستان – 2 مرحله

10 – برگزیده شدن بعنوان پرستار نمونه در سطح کلیه بخش ها در بیمارستـان حضرت زهرا (سلام الله علیها) اصفهان – طی 2 سال متوالی

11 – همکاری با بیمارستان های بخش دولتی بعنوان مسئول اتاق عمل چشم پزشکی

12 – همکاری با بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی بخش خصوصی بعنوان مسئول اتاق عمل چشم پزشکی

13 – همکاری با بیمارستان های بخش دولتی و کلینیک های فوق تخصصی بخش خصوصی در زمینه آموزش اسکراب نرس چشم پزشکی


گواهینامه های آموزشی

1 – گذراندن دوره آموزشی اصول اولیه ECG و اخذ گواهینامه از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان

2 – گذراندن دوره آموزشی طرز کار با دستگاه الکتروشوک و اخذ گواهینامه از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان

3 – گذراندن دوره آموزشی فن گزارش نویسی در پرستاری و اخذ گواهینامه از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

4 - گذراندن دوره آموزشی بررسی واژه ها و اصطلاحات چشم پزشکی و اخذ گواهینامه از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

5 - گذراندن دوره آموزشی نحوه مراقبت و درمان در زمان احیاء و اخذ گواهینامه از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان


گواهینامه های تخصصی

1 – گذراندن دوره آموزشی مدیریت کیفیت در ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی  و اخذ گواهینامه از سازمان ملی استاندارد ایران

2 – گذراندن دوره آموزشی و اخذ گواهینامه جایزه پرستیژ مدیریت از موسسات معتبر آمریکا
Board-Certified Ophthalmology Scrub Nursing and the Principals, Instruments and Standards of Ophthalmology Operation Room Mastery Course

3 – گذراندن دوره آموزشی و اخذ گواهینامه آکادمی از موسسات معتبر انگلیس
Board-Certified Ophthalmology Scrub Nursing and the Principals, Instruments and Standards of Ophthalmology Operation Room Mastery Course


تسلط و توانمندی ها

1– تسلط در تولید محتوا ( تخصصی چشم )

2– تسلط بر مقاله نویسی

3– تسلط کامل در امر آموزش افراد در فیلد چشم پزشکی

4– تسلط و آشنایی کامل با ابزارآلات و دستگاه های مورد استفاده در اتاق عمل چشم پزشکی

5– تسلط و آشنایی کامل با استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی

6- آشنایی و ارتباط با شرکت ها و برند های بزرگ چشم پزشکی

7– تسلط بر اصطلاحات و واژه های چشم پزشکی


کارآفرینی

1 – بنیان گذار و اجراءکننده مجموعه برنامه های اینترنتی چشمک در امر آموزش و درمان برخی از بیماری های چشم پزشکی بواسطه مصاحبه با پزشکان و اساتید برجسته چشم پزشکی استان اصفهان در فضای مجازی

2 – ایجاد بستری مناسب برای ارتباط مستقیم با همکاران، کاربران و علاقمندان به فیلد چشم پزشکی بواسطه وبسایت چشم یار

3- برگزاری دوره های آموزشی حضوری در زمینه چشم پزشکی

4 – برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه چشم پزشکی


چشم انداز و ارزش های چشم یار

1 - همواره سعی در پیشرفت داریم

2 - رضایت کاربران بزرگترین سرمایه ما است

3 - یادگیری و پیشرفت برای ما هیچ حد و مرزی ندارد

4 - خلاقیت و نوع آوری اصل کار ما است

5 - ما به گفته هایمان متعهد و پایبند هستیم

6 - همواره پذیرای تغییر هستیم

7 - پذیرای نظرات ، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم


توجه: جهت آشنایی بیشتر با بخش های سایت چشم یار نظیر: عضویت، ورود کاربران، نحوه ی دانلود فایل ها و محصولات و غیره و ارتباط با صفحه راهنمای سایت کلیک نمایید.


شکوه شیخی پور مدرس کلیه دوره های آموزشی ارائه شده در چشم یار می باشد .

مراقب سلامتیت باش چون خیلی مهمه !

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات ، پیشنهادات و ایمیل های شما همراهان عزیز و گرامی در تمامی بخش ها هستیم - چشم یار

دوستدار شما شکوه شیخی پور

موضوعات پربازدید

افراد موفق کارهایی کرده اند که مردم عادی از انجام آن شانه خالی می کنند. علاقمندان موضوعات زیر را دنبال می کنند . آیا شما هم بدنبال افزایش سطح آگاهی خود هستید...
چشم یارشکوه شیخی پورچشم پزشکیچشم_یارشیخی_پورscrub_nurseچشم_پزشکیاسکراب نرساسکراب_نرسscrub nurseدستیار_چشم_پزشککمک_جراحدوره_اسکراب_نرس_چشماسکراب نرس چشم پزشکیدوره چشم یاردوره چشمدوره چشم پزشکیآموزش اسکراب نرسآموزش اسکراب نرس چشم پزشکی

مطالب بسیار مفید

با صرف مطالعه چند دقیقه ای مطالب بسیار مفید زیر گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح آگاهی خود بردارید . شاید دیگر هیچ وقت این فرصت فراهم نگردد .

خوانندگان این مطلب از محصولات زیر استقبال کرده اند

نظرات کاربران

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات شما همراهان عزیز و گرامی در خصوص مطلب بالا هستیم . با شرکت در این تبادل اطلاعات ، گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح علمی جامعه برداریم .

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خانواده چشم یار

ورود به دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی

امروزه بواسطه رشد چشم گیر و سریع علم چشم پزشکی در دنیا، رونمایی از دستگاه های مدرن چشم پزشکی، تجهیزات و ابزارآلات مربوطه و استانداردهای جهانی شاهد پیشرفت های بزرگ و عظیمی در این عرصه می باشیم، لیکن دستگاه ها و روتین های قدیمی کم کم جای خود را به تکنولوژی های جدید داده است. شایسته است دانشجویان، محققان، دانش پژوهان، فعالان و علاقمندان به فیلد چشم پزشکی از منابع معتبر موجود در این زمینه سطح علم و آگاهی خود را افزایش دهند و مطابق با استانداردهای جهانی گام بردارند. در این راستا با عضویت در خبرنامه چشم یار مجوز ورود خود را به دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی صادر کنید .

با دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی همگام و همدل شوید!

همراه با چشم یار در دنیای آموزش و فیلد چشم پزشکی

چشم یار ، چشم سوم شما در اتاق عمل
شکوه شیخی پور | مدیر سایت چشم یار من شکوه شیخی پور ، مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی ، اصول ، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی ، فارغ التحصیل از رشته پرستاری با 15 سال سابقه کار مرتبط ( 8 سال در فیلد چشم پزشکی ) و سابقه حضور موفق و نقش کلیدی در بیش از 15000 عمل موفق چشم پزشکی ، حامی همراهان عزیز و گرامی سایت چشم یار در رسیدن به اوج و نیل به افق های درخشانشان

پل های ارتباطی با چشم یار

ارتباط شما با چشم یار همواره باعث دلگرمی و خوشحالی ماست .

جهت ارتباط مستقیم و مکاتبه با چشم یار می توانید از روش های تماس زیر استفاده نمایید :

ایمیل چشم یار ایمیل : [email protected]

                                                                                                                   تلگرام چشم یار پشتیبانی موبایل و تلگرام : 09392482795