چشم یار ، اولین مرجع تخصصی آنلاین

آموزش و پرورش اسکراب نرس چشم پزشکی

شکوه شیخی پور مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی

اتاق عمل قدیمی

اتاق عمل قدیمی

چکیده :

اتاق عمل های قدیمی ( تئاترهای جراحی ) دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند، لیکن برخی از آنها هنوز موجود هستند. همانند اتاق عمل قدیمی در لندن، دانشگاه پادووا ایتالیا، ماساچوست و غیره وجود دارند. در گذشته جراحان با لباس های معمولی و با دستان برهنه و ابزارآلات غیر استریل جراحی می کردند...

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

تعریف اتاق عمل

اتاق عمل به مکانی استریل در بیمارستان اطلاق می شود که فقط کارکنان بخش استریل و تیم جراحی در آن مجاز به تردد و فعالیت می باشند .

اتاق عمل قدیمی

تاریخچه پیدایش اتاق عمل

1- در گذشته در سالن آمفی تئاتر صندلی بزرگی را به عنوان تخت عمل جراحی قرار می‌دادند و بازدیدکنندگان روند انجام عمل را پیوسته دنبال می‌کردند. جراحان با لباس‌های معمولی و با دستان برهنه (بدون دستکش استریل) و ابزارآلات غیر استریل جراحی می‌کردند.
2- تنها در طول صد سال اخیر، اتاق عمل به عنوان یک مرکز اصلی جهت جراحی شناخته شده است. در اثر کوشش جراح انگلیسی،جوزف لیستر در سال 1867 میلادی، مرکز جراحی ( اتاق عمل ) بوجود آمد و اصطلاحاتی بمانند عفونت زدایی، اتاق عمل و دفع عفونت مطرح گردید.
3- در سال 1884 جراح آلمانی، گوستاو نوبر، مجموعه‌ای از قواعد لازم جهت استریلیزاسیون و شرایط آسپتیک از طریق استفاده از لباس، کلاه و پوشش کفش را ارائه کرد. وی در راستای ایجاد محیط عاری از میکرب، در داخل سالن‌های اتاق عمل از فیلتر بهمراه جریان هوای گرم استفاده و بیماران سالم و آلوده را از یکدیگر مجزا نمود.
4- در سال 1890 میلادی، دستکش جراحی توسط ویلیام هالستد ارائه گشت.
5- عمل جراحی استریل، در ایالات متحده آمریکا توسط چارلز مک‌برنی پیشگام گشت.

اتاق عمل قدیمی

حفظ بقاءاتاق‌های عمل

در حالی که اتاق‌های عمل قدیمی ( تئاترهای جراحی )، دیگر مورد استفاده جراحی قرار نمی‌گیرند، برخی از آن‌ها هنوز موجود هستند. یکی از قدیمی ترین اتاق‌های عمل، اتاق عمل قدیمی در لندن است. این اتاق عمل در سال 1822 ساخته شد و هم اکنون یکی از موزه‌های تاریخ جراحی می‌باشد. اتاق دیگری در دانشگاه پادووا ایتالیا در پلازوبو وجود دارد. کالبد شناسی بنام گیرولامو فابیزیو دی آکواپندنت در سال 1594 این اتاق را اداره می‌کرد. اتاق عمل مشهور دیگری در اثر دم شهر بوستون، ماساچوست وجود دارد که در سال 1824 ساخته شده که هم‌اکنون یک اتاق کنفرانس بوده و جاذبه توریستی دارد.

اتاق عمل قدیمی

اتاق عمل قدیمی

اتاق عمل قدیمی


ذکر منبع :

1 – برگرفته از مقاله علمی تاریخچه اتاق عمل در دانشنامه آزاد


با تشکر از حسن انتخاب و مطالعه مقاله اتاق عمل قدیمی توسط شما دوست و همراه عزیز .

مراقب سلامتیت باش چون خیلی مهمه !

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات و ایمیل های شما همراهان عزیز و گرامی در خصوص اتاق عمل قدیمی هستیم - چشم یار

دوستدار شما شکوه شیخی پور

موضوعات پربازدید

افراد موفق کارهایی کرده اند که مردم عادی از انجام آن شانه خالی می کنند. علاقمندان موضوعات زیر را دنبال می کنند . آیا شما هم بدنبال افزایش سطح آگاهی خود هستید...
چشمجراحجراحیاتاق عملاتاق عمل قدیمیاسکراب نرسدوره چشم پزشکیشکوه شیخی پوردستیار چشم پزشککمک جراحاستریلیزاسیونآسپتیکاستریلتیم جراحیتعریف اتاق عملعملcheshmyarچشم یار

مطالب بسیار مفید

با صرف مطالعه چند دقیقه ای مطالب بسیار مفید زیر گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح آگاهی خود بردارید . شاید دیگر هیچ وقت این فرصت فراهم نگردد .

خوانندگان این مطلب از محصولات زیر استقبال کرده اند

نظرات کاربران

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات شما همراهان عزیز و گرامی در خصوص مطلب بالا هستیم . با شرکت در این تبادل اطلاعات ، گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح علمی جامعه برداریم .

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خانواده چشم یار

ورود به دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی

امروزه بواسطه رشد چشم گیر و سریع علم چشم پزشکی در دنیا، رونمایی از دستگاه های مدرن چشم پزشکی، تجهیزات و ابزارآلات مربوطه و استانداردهای جهانی شاهد پیشرفت های بزرگ و عظیمی در این عرصه می باشیم، لیکن دستگاه ها و روتین های قدیمی کم کم جای خود را به تکنولوژی های جدید داده است. شایسته است دانشجویان، محققان، دانش پژوهان، فعالان و علاقمندان به فیلد چشم پزشکی از منابع معتبر موجود در این زمینه سطح علم و آگاهی خود را افزایش دهند و مطابق با استانداردهای جهانی گام بردارند. در این راستا با عضویت در خبرنامه چشم یار مجوز ورود خود را به دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی صادر کنید .

با دنیای اسکراب نرس های چشم پزشکی همگام و همدل شوید!

همراه با چشم یار در دنیای آموزش و فیلد چشم پزشکی

چشم یار ، چشم سوم شما در اتاق عمل
شکوه شیخی پور | مدیر سایت چشم یار من شکوه شیخی پور ، مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی ، اصول ، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی ، فارغ التحصیل از رشته پرستاری با 15 سال سابقه کار مرتبط ( 8 سال در فیلد چشم پزشکی ) و سابقه حضور موفق و نقش کلیدی در بیش از 15000 عمل موفق چشم پزشکی ، حامی همراهان عزیز و گرامی سایت چشم یار در رسیدن به اوج و نیل به افق های درخشانشان

پل های ارتباطی با چشم یار

ارتباط شما با چشم یار همواره باعث دلگرمی و خوشحالی ماست .

جهت ارتباط مستقیم و مکاتبه با چشم یار می توانید از روش های تماس زیر استفاده نمایید :

ایمیل چشم یار ایمیل : sup[email protected]

                                                                                                                   تلگرام چشم یار پشتیبانی موبایل و تلگرام : 09392482795